Україна і світ

Амосова опублікувала відеозвернення із закликом припинити страйк

Амосова опублікувала відеозвернення із закликом припинити страйк

На сайті Національного медуніверситету ім. Богомольця опублікували відеозвернення ректора Катерини Амосової, яку тимчасово відсторонили від виконання обов’язків. Вона закликає припинити страйк, який розпочав навчальний заклад 26 лютого.

“Наш кейс продемонстрував Україні, що попри лозунги і інфографіку в МОЗі зберігається авторитарний стиль керівництва в риториці власника над підлеглими. В нашому кейсі вся Україна почула протест вільної самоврядної спільноти проти свавілля МОЗ – своїми наказами призначати тимчасово, на місце законно обраного університетською спільнотою ректора, зручну для себе людину”, – заявила Амосова.

Катерина Амосова повідомила, що вчора, 27 лютого, на засіданні Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я народні депутати підтримали вимоги страйкового комітету. Результатом засідання стало звернення до Кабінету міністрів та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням визначити дату проведення ліцензійного іспиту “Крок-1”, а також перевірити законність фінансової діяльності Центру тестування МОЗ та скасувати в цілому наказ МОЗ про відсторонення ректора та перевірку вишу.

Закликаю шановні колеги, припинити страйк і повернутися до навчання,
– на завершення додала вона.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я відсторонило Катерину Амосову, бо університет не уклав договір із центром тестування і зірвав іспит “Крок” – аналог ЗНО для медиків. У зв’язку з цим керівництво вишу оголосило безстроковий страйк з 26 лютого. Проте студенти почали висловлювати своє невдоволення та вважають це “примусовим зігнанням людей.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018