Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Активісти під Верховною Радою вимагають від депутатів розглянути виборчий кодекс

У четвер, 17 травня, під Верховною Радою відбувається акція на підтримку виборчої реформи. Активісти вимагають від Верховної Ради ухвалити виборчий кодекс, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою та з відкритими списками.

Про це в ефірі 24 Каналу повідомила кореспондентка. 

“Ні виборам за законом президента!” – так називається акція, яку проводять активісти. Присутніми є опозиційні політичні партії та громадські організації, зокрема рух “Чесно”. Мета акції полягає в тому, щоб змінити закон про вибори з закритих списків з мажоритаркою на відкриті списки без мажоритарки.

Проголосувати за нього треба у другому читанні, бо в першому це вже зробили. Якщо ж проголосують, тоді формувати виборчий список буде людина. Вона буде обирати за кого проголосувати із партії, тоді ж сама партія робити цього не буде.

Після Революції Гідності, коли в Україні вже давно немає Януковича, ми живемо за цим законом і продовжуємо політичну традицію. За законом Януковича можна було виграти вибори без виборців. Партія могла зовсім не набрати більшості, а за рахунок мажоритарників, якими купувалися округи. Крім цього, мажоритарники пропускають більшу частину засідань (близько 80%),
– наголосив керівник ГО “Центр UA” Олег Рибачук. 

За його словами, це далеко не остання акція. Остання така акція була 17 жовтня 2017 року, після 3-ох років після Майдану. Депутати впали в кому і їх треба розбудити. До слова, в Європарламенті у Брюсселі теж був мітинг з вимогою виборчої реформи.

 

Джерело Телеканал новини «24»
17.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ