Україна і світ

Афера на концерті Imagine Dragons у Києві: як продавали підроблені квитки фанатам

Афера на концерті Imagine Dragons у Києві: як продавали підроблені квитки фанатам

Відома американська група Imagine Dragons 31 серпня вперше виступала в столиці України. Однак на НСК “Олімпійський” змогли потрапити не всі фанати гурту. Понад тисячу людей не пропустили, тому що ті придбали фальшиві квитки. Кіберполіція розповіла, як зловмисникам вдалося продати велику кількість квитків і не викликати підозри.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України в Facebook.

Кіберполіція розповідає, що продаж фальшивих квитків на концерт Inagine Dragons здійснювався на спеціально створеному аферистами сайті “e-ticket.in.ua”.

На даний час встановлено близько двох тисяч громадян, які стали жертвами цих шахраїв та були ошукані на суму понад 3 мільйони гривень. Продаж фейкових квитків розпочався з квітня 2018 року та увесь цей час посилання на сайт активно просувалися зловмисниками у пошукових сервісах та у соціальних мережах. Оплата здійснювалася на сайті за допомогою електронної платіжної системи, на рахунки, які зловмисники заздалегідь зареєстрували на підставних осіб,
– йдеться в Департаменті кіберполіції.

Зазначається, що використання сайту та онлайн платформи розрахунку надавало можливість зловмисникам реалізовувати електронні квитки із підробним штрих-кодом усім охочим не викликаючи підозри. Про те, що квитки були фейковими, фанати дізнавалися вже під час сканування квитків перед концертом.

Організатором шахрайської групи виявився 37-річний одесит, тепер йому загрожує до 8 років позбавлення волі. Чоловік він здійснював підбір осіб, які просували сайт, щоденно знімав з підставних рахунків, оплачував послуги хостингу сайту та реєстрації доменних імен.

“Крім того, працівники кіберполіції встановили веб-сторінки”final2018.kiev.ua” та “finalrussia2018.com”, за допомогою яких ці ж особи продавали фейкові білети на Чемпіонат світу з футболу 2018 року”, – додає прес-служба.

Для людей, які стала жертвами шахраїв, кіберполіція рекомендує звертатись зі зверненнями до Причорноморського Управління кіберполіції за адресою: м. Одеса, Скиданівський узвіз, 7а

 

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: