Місто і регіон

50 підприємців комунального ринку виступили проти «скандальних» тарифів | Ніжин

Більше ніж 50 ніжинських підприємців з  комунального ринку 9 березня зібрались у великій залі міськвиконкому. «Урвався терпець» – двома словами можна було описати їх настрій. А вся справа в тому, що орендна плата для них має зрости на 35%, і  про це їх вже повідомили замовними листами.
Тож, на засіданні постійної депутатської комісії з житлово-комунальних питань Голова ініціативної групи підприємців Лариса  у своєму виступі розповіла про зустріч з керівництвом ДКП «Комунальний ринок», яка відбулась 7 березня. За дорученням комісії його директор Анатолій Вершняк, мав налагодити контакт з обуреними підприємцями.

«Неприємною була та зустріч. З’явились на неї директор, бухгалтер та менеджер.  Ви знаєте за роки роботи такого хамства не було з жодним директором. Вітає він жінок, а потім  при 30 – 40 чоловіках  підскакує до мене з матюками і говорить: «Чого ти посміхаєшся?».  В якому статуті підприємства написано, щоб директор приходив розмовляв у такому тоні. Це одне. А інше ще більш несуразне. Не так давно підприємство витратило 95 000 грн. на судову справу. Тільки порівняйте: 95 000 грн., щоб відсудити у боржниці 18 000 грн. Чи раціональне таке використання коштів? І ось, що більше всього нас обурює. В договорі, який був підписаний підприємцями з однієї сторони і директором з іншої чітко зазначено у пункті 7.2, що зміну орендної плати мають затверджувати державні та міські органи влади, але не просто за бажанням директора. Враховуючи те, що містове збирається з 16 березня, люди приходять в касу і з них беруть по новій ставці, більше на 10 %, ніж має бути. Менеджер підприємства ніяких обґрунтувань не надав. Пан Вершняк сьогодні взагалі не з’явився на засідання, причину не вказавши, хоча вчора по базару ходив і зранку був на робочому місці», – розповіла жінка.
Менеджер по роботі з персоналом комунального ринку Володимир Ворський зазначив, що директор сьогодні знаходиться у відрядженні.

Голова комісії Володимир Башинський зауважив: «Наше доручення проігноровано, як і сьогоднішнє засідання комісії.»

До обговорень долучився активіст Станіслав Прощенко: «Зібралось 50 чоловік, але немає ні  бухгалтера, ні  директора,  які знали що прийде стільки людей. До того ж, їх  викликала комісія. Можна ж було  попередити підприємців. Минулого року ситуація була такою ж: був голова комісії, міський голова, але директора підприємства не було.  І цього разу, замість того, щоб налагодити контакт, накрили нас матом. Далі. 8 березня – знайдіть у Ніжині де-небудь сніг. Виявляється є, на ринку його лежало чимало.»

На що голова комісії підтвердив: «Сам вчора особисто заїжджав. На половину стоянки не можна проїхати. Великого труда не створить найняти два самосвали і вивезти той сніг, не чекаючи, поки сніг розтане».

Зачепив Станіслав Прощенко і  ринок  по Орджонікідзе: «Скільки грошей витратили  на нього? 300 000 грн. в нього вклали. Що змінилось? Дозволу на торгівлю немає, підприємці там не працюють. Давайте ще щось побудуємо на що не має дозволу, головне ж виділити гроші.»

Заступник міського голови Сергій Осадчий вирішив пояснити: «Це питання трішки особливе і не зовсім доречне. Ринок по Орджонікідзе створювався, коли потрібно було створити  альтернативу торгівлі на тротуарі по Московській. Підприємці погодились на таку альтернативу. Але дійсно дозволу не було дано там на торгівлю.»

«Якщо б туди пішли працювати підприємці, то їм би відразу було адресовано приписи, адже не збережена мінімально допустима відстань прибережної зони річки», – зазначила Вікторія Паскевич.

«На 6 число стояло питання підняття, чи не підняття орендної плати. Але на сьогоднішній день – крапка – директор комунального ринку не може бути легітимним. З цього приводу буде звернення до міського голови Анатолія Лінника. Ми не хочемо директора, який не поважає людей», – наголосив Станіслав Прощенко.
Висновком комісії було доручення підприємцям скласти протокол загальних зборів на ім’я міського голови, і в зв’язку з тим, що не  виконаний жоден пункт доручення комісії, рекомендувати міському голові притягнути Анатолія Вершняка до дисциплінарної  відповідальності. Підприємці ж наразі будуть платити за оренду по старому тарифу.
Аби дізнатись думку директора комунального ринку, за коментарем ми звернулись до Анатолія Вершняка. Він розповів: «На сьогоднішній день за комунальним підприємством не числиться жодної земельної ділянки, яка б використовувалася під стоянку автотранспорту. На сьогодні є автостоянки по вулиці Московська, набережна Вороб’ївська та  біля Покровської церкви. Щодо останньої, то вона належить дійсно підприємству, але в зимовий період використовується для того, аби туди вигортати сніг, особливо з подвір’я станції швидкої допомоги. Те, що там залишилось «нещасні» 2-3 лопати снігу, я вважаю немає нічого страшного, якщо вони розтануть за день два, але підприємство не витратить кошти на вивіз снігу, яке коштувало б  300 грн. час екскаватора і 50 грн. – машина.
Що ж до некоректного звернення до голови ініціативної групи, то дійсно цей випадок не відкидаю. З моєї сторони було названо Ларису Ростиславівну, скажімо, на «ти», після чого я вибачився перед нею в присутності  всіх підприємців, три рази підряд.
Не був присутнім на засіданні комісії через те, що по-перше, дане засідання не вказане на сайті міської ради, де виносяться всі заплановані заходи по роботі, тому не зміг спланувати. 15 березня обов’язково буду присутнім. А по-друге, на час засідання комісії я був у відряджені, адже вирішувалось питання щодо запуску колишнього ринку по Орджонікідзе.
Що ж до питання по підвищенню орендної плати, то на сьогоднішній день підприємство на чолі з керівником діє в межах статуту. Воно, так, як і підприємці має заробляти кошти та надавати допомогу організаціям, установам, які фінансуються з міського бюджету. Підприємство знаходиться  на самофінансуванні і жодної копійки  не отримало з бюджету міста. Але є політичні гравці,  аутсайдери, які задля підняття свого рейтингу виходять з популістичними  виступами. Загалом,  ми відкриті до чесної законної співпраці з усіма підприємцями, які проводять діяльність на нашому ринку.»
Яким же буде продовження даної ситуації дізнаємось після засідання комісії, що заплановане на 15 березня.

Марина Волинець

 

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!