Україна і світ

20 мільярдів кілометрів: NASA запустили вимкнені 37 років тому двигуни “Вояджер-1”

20 мільярдів кілометрів: NASA запустили вимкнені 37 років тому двигуни "Вояджер-1"

Фахівцям NASA вдалося запустити двигуни міжпланетної станції “Вояджер-1”, що блукає десь за межами Сонячної системи. Останній раз їх використовували 37 років тому

Вченим з NASA вдалося запустити двигуни запущеної в 1977 році міжпланетної станції “Вояджер-1”, що зараз розташована десь на відстані понад 20 мільярдів кілометрів від Землі.

Востаннє ці двигуни запускалися в 1980 році.

Двигуни планується використовувати для коригування орієнтації апарату з тим, щоб його антени були спрямовані на Землю. Сигнал до космічного апарату йшов 19 годин і 35 хвилин.

З цими двигунами, які все ще функціонують після 37 років простою, ми зможемо продовжити термін служби космічного корабля “Вояджер-1” на 2-3 роки,
– заявила Сюзанна Додд, керівник проекту “Вояджер” в Лабораторії реактивного руху NASA.

20 мільярдів кілометрів: NASA запустили вимкнені 37 років тому двигуни "Вояджер-1"

Команда на запуск двигунів була дана у вівторок, 28 листопада. Про її успішне виконання вчені дізналися наступного дня, коли отримали відповідь зі станції. Для того, щоб виконати цю процедуру, вчені вивчили документацію на програмне забезпечення апарату, яке було написано на застарілій на той час мові програмування.

Спочатку станція призначалася для дослідження Юпітера і Сатурна – “Вояджер-1” став першим апаратом, який зробив детальні знімки супутників цих планет. Максимальне зближення станції з Юпітером відбулося 6 червня 1979 року.

20 мільярдів кілометрів: NASA запустили вимкнені 37 років тому двигуни "Вояджер-1"

Джерело Телеканал новини «24»
03.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook