Місто і регіон

18 квітня – День заснування Товариства Червоного Хреста | Ніжин

18 квітня на Україні відзначається День заснування Товариства Червоного Хреста – найстарішої організації, яка уособлювала милосердя, гуманізм, допомогу і підтримку. 28 жовтня 1992 року президентом України був підписаний Указ про Товариство Червоного Хреста України, згідно з яким Товариство було визнано єдиним Національним Товариством Червоного Хреста, уповноваженим надавати підтримку органам державної влади в їх діяльності в гуманітарній сфері.

Історія українського Червоного Хреста нараховує вже майже 100 років. 15-18 квітня 1918 року в військово-революційному Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України, а 18 квітня вважається датою початку діяльності Червоного Хреста. З’їзд був скликаний з ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка з 1878 року надавала благодійну медичну допомогу нужденним столиці. Основними завданнями, які поклав на себе український Червоний Хрест в той важкий час, стали допомогу біженцям і військовополоненим, турбота про інвалідів і дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація лазаретів, госпіталів і пунктів харчування для всіх, хто потребує. Більш того, з ініціативи та за участю активістів Товариства Червоного Хреста України були побудовані громадські пральні та лазні, засновані та обладнані фельдшерсько-акушерські пункти, аптеки і магазини санітарної гігієни. Наприклад, для боротьби з епідемією тифу український Червоний Хрест створив лікувальні пункти на тисячі місць.

В даний час Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і налічує понад 6,3 мільйона активістів і прихильників. Голова Ніжинської міської організації Товариства Червоного Хреста України Саєнко Налія Володимирівна вітає волонтерів, спонсорів, помічників, членів президиума та членів правління з нагоди 99-чя Товариства Червоного Хреста України.
Волонтери, чия праця повністю безкорисна, реалізують багато важливих для держави соціальних програм. Бути волонтером – це з одного боку почесна місія, з іншого – відповідальна. Волонтерство – це поклик душі на добрі справи. Люди, які займаються волонтерством, отримують задоволення від того, що комусь стало краще від їхньої допомоги.
Криниця без джерела – це не криниця .
І колос –це не колос без зерна .
Без доброти душа –то є безкрила птиця ,
Не заспіває жайвором вона .
Так повелося у житті-
Добро і зло йдуть поруч по землі,
Коли нам тяжко і потрібна допомога,
Звертаємось з проханням ми до Бога.

І милосердний наш Отець з небес
Благословив Червоний Хрест.
Червоний Хрест – це віра й допомога
Надія і Любов, і милосердя Бога…
Нужденні і стражденні йдуть сюди,
Й знаходять скарб людської доброти,
І порятунок від хвороб та самоти.

Червоний Хрест – це Віра у життя,
Любов безмежна, милосердя й доброта,
Спасіння він у нашому житті.
І поруч з нами – назавжди !
Голова Ніжинської міської організайії
ТЧХУ Н. В. Саєнко

Джерело: Нежатин

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close