Місто і регіон

1500 гривень або Чому у Ніжині на шахи закривають очі | Ніжин

 У Ніжина є можливість показати себе  на особистому чемпіонаті Європи серед чоловіків з шахів,  що проходитиме в Білорусії місті  Мінськ. Триватиме він з 29 травня по 11 червня. Хоче представляти наше місто досвідчений тренер, викладач ніжинської дитячої спортивної школи шахів Дмитро Іващенко. Саме йому прийшло офіційне запрошення. Для поїздки йому необхідно 140 євро. Ці гроші він першою справою вирішив попросити у Ніжинської міської ради. Але там  йому ввічливо відмовили фразою: «Грошей немає, адже це не внесено в плані змагань на рік».

А де ж їм взятись? Зазначимо, що на шахи в цьому році з міського бюджету було виділено всього 1 500 грн. В той час як на інші види спорту в рази більше.

«Не знаю як можна розвивати цей вид спорту в Ніжині… Фінансування смішне, а дітей до шахів заохочувати треба. Шахи навчають концентрувати увагу, примушують працювати мозок, а через деякий час можна буде помітити, що дитина стала терплячою. Ця інтелектуальна, багатоваріантна гра розвиває розумові здібності, логічне та аналітичне мислення, творчу фантазію, волю, почуття, самоконтроль і самовладання», – каже Дмитро Іващенко.

Тож кошти на поїздку до Білорусії буде просити у ніжинських благодійників. А тепер риторичне питання до керівництва спорту міста: «Можливо потрібно більш раціонально розподіляти кошти на види спорту?»

Зазначимо, що успіхи України у міжнародних шахах – визначні, адже є перевага над здобутками в інших видах спорту.

Спілкувалась Марина Волинець

Джерело: Нежатин

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close