Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

13-річний хлопчик з учителем знайшли скарб короля Гарольда I Синьозубого

У Німеччині 13-річний хлопчик Лука Малашнитченко зі своїм учителем і археологом-аматором Рене Шеном знайшли скарб короля Данії Гарольда I Синьозубого, який був імовірно закопаний в кінці 980-х років.

13-річний хлопчик з учителем знайшли скарб короля Гарольда I Синьозубого

Про це повідомляє The Guardian.

Рене і Лука шукали скарб за допомогою металодетекторів у січні на півночі острова Рюген і знайшли об’єкти, які спочатку прийняли за вироби з алюмінію.

Після вивчення знахідки, вони зрозуміли, що знайшли срібні предмети.

Читайте:

У Китаї знайшли найстаріше вино – витримка 2 тис. років

Розкопки продовжили місцеві археологи на площі 400 квадратних метрів.

Виявилося, що скарб пов’язаний з королем Гарольдом Гормссоном, відомим як Синьозубий, який правив з 958 по 986 роки.

Серед знайдених предметів – намиста, брошки, молот Тора, кільця і близько 600 монет, з яких 100 датовані епохою, коли жив Синьозубий і правив на території, де зараз знаходиться Данія, північна Німеччина, південна Швеція та частина Норвегії.

– Цей скарб – найбільша знахідка монет епохи Синьозубого в цьому регіоні, і вона дуже важлива. Найстаріша монета – з Дамаска, датується 714 роком, найновіша – 983 року, – заявив головний археолог Мікаель Ширрен.

Вчені припускають, що скарб був закопаний в кінці 980-х років, коли Гарольд Синьозубий був змушений тікати з Данії в Померанію, де помер у 987 році.

Він відомий тим, що об’єднав Данію і за його правління країна прийняла християнство. Також на його честь названий сервіс bluetooth.

Джерело ФАКТИ. ICTV
16.04.2018

Facebook