Україна і світ

1 шанс зі 100: чому в Україні досі діють застарілі протоколи щодо оперування хворих на рак

Їй всього лише сім років, і півтора з них вона щодня бореться за життя. У маленької Насті Абрамчук – рак головного мозку. Лікарі давали їй лише 1 зі 100 шансів на життя. І його дитині подарували медики в Туреччині. Українські ж такі операції робити не мають права.

У грудні 2016 року у дівчинки раптово почала підніматися температура і змінився погляд. Діагноз Насті приголомшив усю родину, гліобластома стовбурового відділу головного мозку. Настя пройшла 13 курсів променевої хіміотерапії. Лікування припинили через ускладнення, врятувати могла лише операція.

Українські та закордоні лікарі відмовляли родині. Оперувати таких в Україні заборонено. Надто низькі шанси: лише 1 зі 100, що дитина виживе. У МОЗ визнають, що протоколи давно застарілі. Але поки їх не змінили, шанс на життя Насті дали в Туреччині.

Нейрохірург Сердар Албайрак разом із колегами погодились допомогти – від гонорарів за операцію відмовилися. І хоча операція пройшла успішно, частина пухлини ще залишилась. Лікарі запевнили, що її можна позбутися без оперативного втручання.

Настя ж наразі одужує: вона залюбки дивиться телевізор та навіть визначилась з майбутньою професією.

Джерело Телеканал новини «24»
04.02.2018

Facebook
Close