Новини Чернігова

Їхати у столицю або за кордон? Навіщо, коли є робота в Україні!

Їхати у столицю або за кордон? Навіщо, коли є робота в Україні!

* Імідж

Незважаючи на складну ситуацію на українському ринку праці, деякі галузі вітчизняної економіки активно розвиваються, створюючи тисячі робочих місць для фахівців різного профілю. Раніше основним локомотивом позитивних змін вважали IT-сферу.

Але зараз найбільший попит на працівників спостерігається у компаній аграрного сектору. Це напряму пов’язано з найстрімкішими темпами зростання серед галузей-утворювачів ВВП у 2017 році — понад 39%.

Наприклад, у фермерському господарстві «Напорівське», що у селі Лукашівка Чернігівського району, наймані працівники в середньому можуть заробити до 4 тисяч гривень. Що стосується кваліфікованих працівників, то у них зарплатня перевищує 10 тисяч гривень.

Що цікаво, у фермерському господарстві працює чимало молодих людей. Наприклад, у тваринництві найстаршому працівникові лише 45 років.  Але, як і будь-де в Україні, молодь неохоче залишається у селі навіть попри пристойну заробітну плату, і причини цього очевидні: 

«Одна з головних причин такої ситуації — тяжка праця в сільській місцевості. З іншого боку, щоб люди хотіли залишатися в селі, їм необхідно забезпечити три основні потреби. Перша – це житло, друга — це робота. А третя — це пристойна інфраструктура. І якщо перші два пункти ми спроможні забезпечити, то значно гірше виглядає ситуація з сільською інфраструктурою. Тому нерідко молодь обирає роботу в місті навіть з меншою заробітною платою і винаймає там житло лише через те, що у місті є школа, дитсадок, різноманітні секції та гуртки, місця для розваг та відпочинку, театри, кіно. Зрозуміло, що такі умови для молоді більш привабливі», — наголосив Григорій Ткаченко, директор Фермерського господарства «Напорівське».

Агрохолдинги — це гіганти сільського господарства,  які пропонують своїм працівникам зовсім інші можливості. Яскравим прикладом є одна з провідних агропромислових компаній України холдинг «МХП».

Компанія має декілька основних напрямків діяльності: рослинництво (вирощування кукурудзи, пшениці, соняшника, ріпаку), виробництво кормів та соняшникової олії; птахівництво і супутні виробництва (виробництво охолодженої курятини, продуктів швидкого приготування); інші сільськогосподарські операції (виготовлення свіжої яловичини преміум класу, ковбасних виробів і копченини, фруктів). Продукція холдингу має попит не тільки в Україні, а і й у країнах ЄС. За підсумками 2017 року, компанія збільшила експорт курятини на 16%.

«До нас на роботу однаково охоче влаштовуються як жителі міст, так і селяни. Не тільки місцеві, а й жителі інших регіонів, де гірше ситуація з ринком праці. Переїжджають цілими сім’ями, або заводять їх за новим місцем проживання після працевлаштування на підприємства холдингу», — зазначили в «МХП». В найближчі 3-5 років компанія планує планомірне розширення з поступовим збільшенням земельного банку до 550 тис. гектарів. Очевидно, що такі темпи розвитку потребуватимуть великої кількості нових працівників.

На підприємствах холдингу рівень заробітної плати залежить від профілю роботи. Щорічно компанія проводить ретельне дослідження ринку праці та відповідну індексацію рівня заробітних плат. Тому матеріальна винагорода в працівників «МХП» завжди залишається вище середньоринкових показників. Суми можна порівняти з рівнем оплати праці у східній частині ЄС.

Як зазначають у МХП, нині вони зацікавлені у високо вмотивованих працівниках, які готові до постійного самовдосконалення. Сучасний агробізнес характеризується стрімкими змінами, і кожному успішному співробітнику потрібно бути свідомим учасником цих процесів, а не пасивним спостерігачем. 

«Система роботи з персоналом у холдингу «МХП» побудована таким чином, щоби постійно спонукати працівників до кар’єрного розвитку. Це означає не тільки вертикальне зростання як просування на керівні позиції, а й горизонтальний розвиток, який може передбачати перехід на більш оплачувані посади, зміну профілю або переведення на інше підприємство. Ми активно сприяємо реалізації талантів і побудові кар’єри вже існуючих працівників, пропонуючи різноманітні навчальні програми й тренінги. У кожного співробітника виявляються потреби у розвитку компетенцій і складається детальний індивідуальний план навчання, тому результат вкладених у кожного зусиль ми бачимо наочно», — зазначають у компанії. В результаті, власний кадровий резерв МХП дозволяє закривати понад 90% вакансій керівних посад.

Агросектор України розвивається стрімкими темпами шляхом залучення інвестицій та відкриття нових перспективних ринків. Аграрні компанії пропонують конкурентоспроможну заробітну плату, гарні умови праці, безкоштовне медичне обслуговування, забезпечення житлом й транспортом. Працівники не витрачають власні кошти на спецодяг та проїзд, можуть працювати за високотехнологічним обладнанням європейського рівня. Тому, перш ніж шукати кращої долі за кордоном, варто спробувати себе на вітчизняних підприємствах. 

Сьогодні галузь сільського господарства відкриває великі перспективи для молодого покоління. За підтримки держави фермерство стало вигідним напрямком для підприємницької діяльності. А постійна робота у великому агрохолдингу дарує безмежні можливості для професійного зростання, фінансову стабільність та соціальну захищеність. Це сприяє зростанню економіки країни, а також створює передумови для покращення рівня життя у регіонах і поступового відродження українського села.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
06.02.2018

Facebook